Hakkında

Bizi Tanıyın!

HAKKINDA

İstinye Liman Cafe & Lounge Hakkında

Bizans İmparatorluğu döneminde adı Steina olan İstinye, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı, her bir yanı doğal ve eşsiz güzellikler ile çevrili aynı zamanda da son derece hareketli bir semtidir. Kıyılarına ilk olarak yerleşimin 1700’lerde başladığı İstinye, hala ilk günkü ruhunu ve dokusunu koruyan değerli, naif ve nadir bulunan İstanbul semtlerinden biridir. İstinye’nin her bir köşesinde farklı bir tarihe rastlamanız mümkündür.

İstinye bir dönem İstanbul’un en büyük tersanelerinden olan İstinye Tersanesi’ne yıllarca ev sahipliği yapmıştır. Halen İstanbul’da en taze balığı ve sebzeleri bulabileceğiniz bir semttir. İstanbul’un Karadeniz’e açılan Boğaz’ın hareketli su yolunda en önemli duraklarından kabul edilir. Birçok semtin aksine kendine ait bir koy ve marinası vardır. Gündüzleri İstinye sahilinde yürüyüş yapmak, kıyısına demir atmış tekne ve gemiler ile insanı İstanbul’dan çok uzaklarda bir sahil kasabasında hissettirir. Akşamları ise karşı kıyının ve denizin üzerindeki ışıkları seyretmek insanı ayrı bir keyif verir.

Böylesine eşsiz bir semtin tam kalbinde yer alan Liman Cafe & Lounge’da yemeğinizi yerken veya çayınızı yudumlarken tam karşınızda olan Boğaz manzarasını seyredebilir ve Emirgan Korusu’nun verdiği dingin huzura erişebilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle rahatlıkla tercih edebileceğiniz Liman Cafe & Lounge Boğaz’ın incisi İstinye Marina’da sizleri bekliyor.

Sosyal Medya